Sorularla Seo
29 Mayıs 2015
Türkiye'nin Seo ve Sosyal Medya'ya en Uyumlu E-ticaret Alt Yapısı

İşte TMSF operasyonunun perde arkası!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Çukurova Holding'e ait Show Tv ile BMC'ye el koydu. Peki olayın perde arkası neydi?

İşte TMSF operasyonunun perde arkası! haberi
Vatan Gazetesi'nden Ufuk Şanlı'nın haberine göre; Şirketlere el konulma nedeni Karamehmet'in İnterbank ve Dinç Bilgin Grubundan kaynaklanan kredi borçları. Esentepe Kasap Sokak'ta imzalanan gizli kredi sözleşmelerini ortaya çıkaran TMSF, Karamehmet'e 250 milyon dolarlık bir borç çıkarmıştı. Bu borcu ödemek için 2008'de devletle el ıkışan Karamehmet, borçlarını taksit taksit ödedi. Ancak Ekim 2012'de ödemesi gereken 50 milyon dolarlık taksidi ödemedi. TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül ve yönetim, Çukurova Grubu'nun Turkcell'den ötürü son derece kritik bir süreçten geçtiğini düşünerek tam 8 ay boyunca grubun ödeme yapmasını bekledi. Ancak Gruba tanınan son sürede dolunca Fon yönetimi harekete geçti. Faiziyle birlikte 436 milyon dolara ulaşan bu borcu tahsil etmek için grubun 2 şirketinin yönetimine el koydu.

TMSF kaynakları, sorunun çözümü için kapının açık olduğunu belirterek şunları söyledi : "Şimdilik  şirketlerin yönetimine el konuldu. Eğer ödeme yapılmazsa diğer varlıklara da hacze gidilebilir. Bu şirketler arasında Turkcell, Genel Energy, Digiturk gibi şirketler de olabilir... Şu saatten sonra top bizde değil, onlarda..." 
 Vatan Gazetesi'nden haberin devamını okumak için tıklayınız! ALİ KIRCA TMSF'NİN SHOW TV'YE EL KOYMASINI NASIL DUYURDU? TMSF Show TV, Akşam ve Sky Türk'e el koydu!
Haber Medya > Medya > Haber Tarih : 18-05-13 04:05:03
PAYLAŞ:

İşte TMSF operasyonunun perde arkası! Haberine YORUM YAZ

İşte TMSF operasyonunun perde arkası! Haberine BENZER HABERLER

TWITTER GUNDEMİ

SOSYALMEDYA

Üye Girişi
Kapat
Kullanıcı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum